خرید انواع هدیه برای مناسبت های مختلف

آشنایی با هنر اصیل قلمکاری اصفهان


هنر قلمکاری یک هنر اصیل و سنتی ایرانی می باشد که توانسته است جایگاه خاصی در بین عموم مردم برای خود داشته باشد، هنری اصیل که عمده پیشرفت این هنر مربوط به دوره صفویان می باشد که شهر اصفهان به عنوان پایتخت ایران انتخاب شده بود.

 

 

هنر قلمکاری یا چیت سازی در حال حاضر در اصفهان بیشترین تولیدات را دارد و بعبارتی این شهر مهد قلمکاری ایران محسوب می شود.

 

 

با ورد به میدان نقش جهان اصفهان و مشاهده محصولات مختلف قلمکاری، حس دلپذیر و رضایت بخشی از دیدن این محصول زیبا و سنتی پدیدار می شود که موجب عامه پسند شدن این محصول شده است.

 

 

این روزها خرید سفره قلم کاری به عنوان یک سوغاتی در بین گردشگران خارجی بسیار مروم می باشد و در واقع این هنر توانسته است یک سفیر فرهنگی خوبی برای تاریخ و تمدن کشورمان باشد.

 

 

مناسب بودن قیمت پارچه قلمکار اصفهان، موجب شده که این مجصول توسط تولید کنندگان محصولات سنتی خریداری شود و به صورت های مختلف مورد استفاده قرار گیرد به عنوان مثال تولید لباس های سنتی ، ساک دستی و دمپایی های سنتی تزئینی زیبا.

 

 

بسیاری از مراکز تولید پارچه قلمکار اصفهان، نحوه تولید محصولشان به صورت کاملا سنتی می باشد ویعنی با استفاده از قالب های منقوش به طرح های سنتی و رنگ های طبیعی.

 

 

از جمله  محصولات متنوعی از پارچه های قلمکار تولید می شود می توان از رومیزی های قلمکاری نام برد که در ابعاد مختلف و طرح های زیبا می باشند که دارای رنگبندی متنوع که می توان به راحتی با دکوراسیون منزل هارمونی بوجود آورد.

 

 

نقوش مورد استفاده در قلمکاری محدود نمی باشد، می توان گفت طرح و نقش های متنوعی در این هنر مورد استفاده قرار می گیرد از جمله طرح های اسلیمی، جانوران، گل و بوته، تصاویر تاریخی و ....

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تنوع محصولات به وب سایت تک سبد مراجعه نمائید. خرید محصول اصل و با کیفیت یکی از صدها مزیت خرید از تک سبد می باشد.

برای مشاهده و خرید به لینک زیر مراجعه نمائید

اطلاعات بیشتر و خرید